Najlepsze zabawki dla niemowląt

Oferta zabawek przystosowanych do niemowlaków jest bardzo rozbudowana. Producenci prześcigają się w coraz to nowych patentach i typach zabawek, które będą najbardziej atrakcyjne dla maluchów. Jakie zabawki powinniśmy wybierać, aby zawsze były one trafionym zakupem?

Zabawki dla niemowląt powinny być kolorowe, świecące oraz wykonane z przyjaznego dla dzieci materiału. Bardzo ważne jest to, aby nie zawierały elementów, które dziecko mogłoby połknąć lub którymi mogłoby się zranić. Warto również pamiętać o tym, że zabawka powinna być praktyczna. Nie od dziś bowiem wiadomo, że niemowlaki mają tendencję do gryzienia przedmiotów, a nawet rzucania nimi.

Pluszowe misie, które mówią i śpiewają to bardzo fajny przykład zabawki dla niemowląt. Już od najmniejszego oswajają one dziecko z dźwiękami i uczą reakcji na nie, a miękki materiał gwarantuje, że dziecku nie stanie się żadna krzywda. Inną zabawką, która powinna znaleźć się w posiadaniu dziecka, są gryzaki. Dzieci są znane z wkładania do buzi wszystkiego, co wezmą w swoje ręce – dzięki temu badają otaczający je świat. Należy pamiętać również o grzechotkach i karuzelach do łóżeczka. Główne założenie przy wyborze zabawki powinno być takie, aby dostarczała ona dziecku jak najwięcej pozytywnych bodźców, które wpłyną na prawidłowy rozwój.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *