Powrót do namiętności

two toddler playing letter cubes

Miłość erotyczna jest dzieckiem wolności – gdzie nie ma już wolności, miłości fizycznej bardzo trudno przetrwać. Kobiety mają po porodzie najróżniejsze problemy dotyczące własnej seksualności. Uporanie się z nimi wymaga wiele siły, czasu i zrozumienia ze strony partnera. W pierwszych miesiącach po porodzie kobiety tęsknią za czułością bez seksualnych podtekstów, za czułością samą w sobie, nie będącą początkiem gry wstępnej. Chcą po prostu, by ktoś im „po matkował” nie mają przy tym żadnych pragnień erotycznych i nie postrzegają się też jako obiekty seksualne. Powrót do zmysłowości jest długi i trzeba to otwarcie powiedzieć niektóre z nich nie odnajdują go nigdy
przynajmniej z dotychczasowym partnerem. Na dłuższą metę ową seksualną posuchę można przemóc jedynie wtedy, gdy oboje kobieta i mężczyzna zdadzą sobie sprawę z poniesionej straty i wspólnie wciąż próbować będą budzić na nowo pożądanie. Nie jest to czynność, którą można by wykonywać według jakiegoś planu czy określonego programu, jednak uwzględnienie kilku wskazówek może okazać się pomocne:
Więcej czasu dla dwojga!


Stały stres, znany doskonale wszystkim młodym rodzicom jest szczególnie uporczywym niszczycielem pożądania. Jedyne wyjście: zadbać o sprawiedliwy podział obowiązków
o wystarczającą ilość odpoczynku dla siebie i dla partnera Przy wielu typowo gospodarczych czynnościach można również wykorzystywać obcą pomoc!
Obudź na powrót romantykę!

Wspólny wieczór bez dziecka powinien przysługiwać rodzicom co dwa tygodnie. Wtedy należy przedsięwziąć coś szczególnego, co przywoła wspólne wspomnienia przeszłych dni. Nie wygasi to oczywiście bieżących myśli przecież w domu zostało dziecko tym niemniej tego rodzaju nałożenie w większości wypadków korzystnie wpływa na odrodzenie się miłości.
Stwórz podniecającą atmosferę!
Gdy każde z rodziców może prowadzić samodzielne życie (wychodzić samemu, spotykać się z własnymi przyjaciółmi itp.) stwarza to nie tylko dystans również nową siłę przyciągania. Udowodnij sobie i swemu partnerowi, że potrafisz być nie tylko matką ale i kobietą.
Więcej miejsca dla miłości!

Na dłuższą metę tylko ze szczęśliwych par rodzą się szczęśliwi rodzice. Do szczęścia potrzebna jest miłość, którą na powrót trzeba zdobyć. Potrzebuje ona swego miejsca, jest to jednak inne miejsce niż przed urodzeniem dziecka. Miłość według schematu „swoboda” jest przeszłością, mimo to co się liczy, to fantazja i chęć eksperymentowania. Spełnienie odczuwane w sferze seksualnej jest istotne dla przetrwania każdego związku pomiędzy mężczyzną i kobietą. Oczywiście zdarzają się wyjątki, są one jednak na tyle rzadkie, że można przejść nad nimi do porządku dziennego. Jest wprawdzie zrozumiałe, że kobiecie przy całym obciążeniu jakie sprawia dziecko, przechodzi chęć na mężczyznę, jednak nie wolno do tego dopuścić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *